A
A

POHÁR ROZHLASU – KATEGORIE III. A IV.

Vloženo: 1.6.2016 | Autor: Abrhamova | Zobrazeno: 6585x
Ve dnech 18.5. a 19.5. se žáci naší školy zúčastnili atletických závodů v Bílině. Soutěžili jsme v obou věkových kategoriích, dívky i chlapci. Výsledky jsou k nahlédnutí na nástěnce u tělocvičny.

Starší kategorie

Dívky se umístily na pěkném 11. místě se 3100 body. V kategorii dívek startovalo 19 škol. Soutěžilo se v následujících disciplínách: 60 m, 800 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí a štafetový závod 4x60m.

Mezi dívkami byla úspěšná Gabriela Müllerová ze 4. AG, která výkonem 7,98 m vybojovala

2. místo ve vrhu koulí. Petra Heřmanová vyhrála svůj rozběh na 800 m a v celkovém pořadí doběhla na pěkném 9. místě. Hned v závěsu Adéla Kulichová na místě 12., obě ze 3. AG.

Chlapci s celkovým součtem 4339 bodů obsadili taktéž 11. místo. V kategorii chlapců startovalo 20 škol. Soutěžilo se v následujících disciplínách: 60 m, 1500 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí a štafetový závod 4x60 m.

Největší úspěch zaznamenal Jan Kozák ze 3. AG, který suverénně vyhrál svůj rozběh na 1500 m a ani v celkovém pořadí neměl konkurenci, obsadil tak 1. místo. Marek Záruba se svým výkonem 10,29 m obsadil 8. místo ve vrhu koulí.

Mladší kategorie

Dívky se 3868 body obsadily 4. místo, soutěžilo 20 škol v následujících disciplínách: 60 m, 600 m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem a štafetový závod 4x60 m. Nejúspěšnější byla Tereza Lacinová z 1. AG, na 60 m skončila na konečném 6. místě. V běhu na 600 m na 2. místě. Na 3. místě ve skoku vysokém se umístila Štěpánka Nováková a Anežka Knorrová ze 2. AG. Míša Hönigová z 1. AG vybojovala 11. místo ve skoku dalekém. Míša Šuleková na 7. místě a Terka Špinková na místě 10. v hodu míčkem. Holky zvládly na jedničku i štafetovou předávku, což jim zajistilo 5. místo.

Chlapci skončili na 14. místě z celkových 21 přihlášených škol a získali 2605 bodů. I v tomto případě jsme zaznamenali několik individuálních úspěchů. Z 1. AG doběhl Pavel Švácha 1000 m na 11. místě. Lukáš Baloch na 10. místě ve skoku dalekém.

Všem zúčastněným děkujeme za sportovní reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchům!!!!!

Autor: Mgr. Tereza Kodešová

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.